لنت ترمز یکی از قطعات پرمصرف خودروها می باشد که حتی اگر سر رشته ای از خودرو هم نداشته باشید، با اسم این قطعه آشنا هستید. لنت ترمز جز موارد مصرفی خودرو بوده که با به وجود آوردن اصطکاک با دیسک چرخ ، باعث توقف خودرو می شود. عملکرد صحیح این قطعه بسیار مهم می باشد تا بسیاری از تصادفات احتمالی جلوگیری کند. درنتیجه تعویض به موقع لنت ها و استفاده از جنس مرغوب و با کیفیت می تواند بسیاری از مشکلات احتمالی را کم کند. زمان تعویض لنت ها تقریبا قابل تشخیص می باشد و در صورتی که هرگونه از عیب ها زیر را مشاهده کردید به مکانیکی مراجعه فرمایید.

لنت ترمز

تعمیرات لنت ترمز

صدای عجیب هنگام ترمز گرفتن لرزش پدال ترمز مابقی ایرادها توسط مکانیک قابل تشخیص می باشد. هنگامی که خودرو خود را برای سرویس به مکانیکی می برید یکی از قطعاتی که کامل چک می شود، لنت ترمز می باشد که با تغییر شکل لنت ، کاهش ضخامت گوشت لنت ، چرب شدن لنت به دلیل نشتی از روغن مکانیک می تواند تشخیص دهد که نیاز به تعویض می باشد یا خیر.

لنت ترمز بخشی از سامانهٔ ترمز دیسکی است که در خودروها و برخی صنایع دیگر کاربرد دارند. لنت‌های ترمز از صفحه‌های فولادی در پشت و مواد اصطکاکی متصل‌شده به سطح صفحهٔ فلزی، که در مقابل دیسک چرخندهٔ ترمز قرار می‌گیرد، تشکیل شده‌اند.

لنت‌های ترمز، انرژی جنبشی حاصل از حرکت وسیلهٔ نقلیه را به‌واسطهٔ اصطکاک به انرژی گرمایی تبدیل می‌کنند. در سامانه‌های ترمز دیسکی، در هر چرخ دو لنت ترمز تعبیه می‌شود که هردو رو به دیسک‌های ترمز قرار می‌گیرند.

مهم‌ترین خصوصیاتی که در زمان انتخاب موارد برای ساخت لنت‌های ترمز مد نظر قرار می‌گیرند، به شرح زیر است:

مقالات مرتبط:

خرید ترمز الکتروموتور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *