ترمز MGM

ترمز MGM : به دستگاه‌هایی که انرژی الکتریکی را به انرژی مکانیکی تبدیل می‌کنند، الکتروموتور می‌گویند. انواع مختلفی از الکتروموتورها وجود دارد که در صنایع گوناگون با توجه به کاربردهای خاصی که دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرند. یکی از انواع شناخته شده الکتروموتورها، الکتروموتور MGM (ام جی ام) است که کمپانی MGM آن را به تولید می‌رساند. شرکت MGM ساخت الکتروموتور ترمز‌دار را به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین فعالیت‌های خود به شکل حرفه‌ای انجام می‌دهد. این الکتروموتورهای ترمز‌دار تحت استاندارد NEMA و MG1 به تولید رسیده و در صنایع گوناگون به کار می‌روند. در ادامه توضیحات بیشتری در این زمینه ارائه می‌شود.

نمایندگی ترمز MGM

ترمز MGM که برای الکتروموتورهای نوع ترمزدار تولید می‌شود، محصول شرکت M.G.M. motori elettrici ایتالیا است. تأسیس این شرکت در سال 1950 به‌عنوان یک سازنده الکتروموتورهای ترمز دارد صورت گرفت. این شرکت به پیشرفت‌های چشمگیری در این زمینه دست یافته است و در حال حاضر نیز یکی از برترین برندها در تولید الکتروموتورهای ترمزدار محسوب می‌شود. شرکت الکتروموتور ترمزدار MGM دارای شبکه توزیع و فروش گسترده‌ای در جهان است. این شبکه توزیع شامل بیش از 60 کشور می‌شود. این شرکت سازنده ترمز MGM دو کارخانه تولید و همچنین یک انبار توزیع و فروش محصولات تولیدی خود در شهر آگسو میلان ایتالیا دارد. علاوه بر این دارای مراکزی در شهرهای مونترال کانادا، دیترویت آمریکا، چنای هندوستان و ازمیر ترکیه است تا کار فروش و پشتیبانی فنی محصولات تولیدی شرکت به بهترین شکل صورت گیرد. برند M.G.M. motori elettrici دارای نمایندگی‌های مختلفی در داخل کشور است که ترمز MGM این شرکت را با کیفیت بالا به مشتریان ارائه می‌دهند. یکی از مطرح‌ترین‌ نمایندگی‌ها مرکز صنعت ترمز است که فروش و تعمیر انواع الکتروموتور و ترمز MGM را ارائه می‌دهد.

ترمز MGM

ویژگی‌های الکتروموتورهای ترمزدار MGM

ویژگی‌های الکتروموتورهای ترمزدار MGM

انواع الکتروموتورهای ترمزدار MGM شامل آسنکرون، سه‌فاز و فن دار است. ترمز‌ MGM موجود در این الکتروموتورها مغناطیسی است و با قطع برق از منبع تغذیه کار می‌کنند. انجام این کار با دقت و سرعت بالایی همراه است و همین سرعت و دقت به‌عنوان تضمینی برای امنیت و سرعت مداخله ترمز در صورت قطع ناگهانی منبع تغذیه شناخته می‌شود. اطمینان و اعتماد بالایی که نسبت به ابن الکتروموتورها وجود دارد، از ترکیب مهندسی و مونتاژ دقیق با ترمز قوی و ایمن حاصل می‌شود. اتصال پایه‌ها با فریم الکتروموتور در الکتروموتورهای پایه‌دار (IM B3) به طور جداگانه صورت نمی‌گیرد، بلکه پایه‌ها با فریم الکتروموتور به شکل یکپارچه هستند و این امر استحکام و پایداری بالای الکتروموتور را تضمین می‌کند.

اهمیت این ویژگی به‌خصوص در کاربردهایی از الکتروموتورهای ترمزدار است که از تنش بالایی هنگام توقف و حرکت برخوردارند. لنت دیسک ترمز متشکل از مواد فاقد ماده مضر آزبست و با ضریب اصطکاک بالا و عمر طولانی است. درجه حفاظت موتورها IP 54 و کلاس عایق‌بندی آنها نیز F است. امکان کلاس عایق‌بندی H و ارائه با IP 55 و IP 56 در صورت درخواست وجود دارد.

کاربردهای الکتروموتورهای ترمز‌دار MGM

بخش اعظم و مهم کاربرد الکتروموتورهای ترمزدار ام‌جی‌ام در حوزه‌هایی نظیر صنایع دریایی، کشتیرانی و بنادر، صنایع عمرانی و ساختمان‌سازی، صنایع هوایی و فرودگاهی و کارخانه‌های صنعتی است. به‌ طور کلی مهم‌ترین کاربردهای این محصولات شامل موارد زیر است:
در خطوط مونتاژ به کار می‌روند.
در وسایل سرگرمی و تفریح کاربرد دارند.
در حوزه تجهیزات انباشت و ذخیره‌سازی اتوماتیک کاربرد دارند.
در مواردی مانند میزهای ایندکس و تعویض‌کننده ابزار مورد استفاده قرار می‌گیرند.
در قرقره کابل کاربرد دارند.
کاربرد مهمی در بالابرها دارند.
در انواع کرین و جرثقیل‌ها به کار می‌روند.
در پله‌برقی‌ها کاربرد دارند.
استفاده مهمی در سیستم‌های کنترل و انتقال مواد (کانوایر) دارند.
دارای کاربرد مهمی در حوزه درب‌های اتوماتیک هستند.
برای دستگاه‌های بسته‌بندی کاربرد دارند.
برای پمپ‌ها (پریستالتیک یا شلنگی hose pump) مورد استفاده قرار می‌گیرند.
در وینچ‌ها کاربرد دارند.
در ژنراتورهای بادی به کار می‌روند.
به طور ویژه موتورهای ترمزدار ام جی ام در تجهیزات بالابر و جابجایی، تجهیزات ماشین‌کاری، تجهیزات صنایع پارچه و نساجی، سرامیک، بسته‌بندی و … کاربرد دارند. به ‌طور کلی می‌توان گفت که این محصولات برای هر صنعت نیازمند به‌دقت و سرعت ترمز، کاربرد و نقش فراوانی دارند.

تاریخ انتشار 1401/06/28