اینورتر فوجی ژاپن

شرکت فوجی الکتریک از اوایل دهه 80 میلادی در ژاپن اقدام به تولید اینورتر فوجی نمود. هدف از تولید اینورتر فوجی قابلیت و توانایی های زیاد برای برطرف کردن نیازمصارف گوناگون صنعتی میباشد. از مشخصات مفید این محصول میتوان به طراحی ساده و پایین آوردن مصرف انرژی و حفظ محیط زیست اشاره نمود که در نتیجه باعث کاهش هزینه های تولید میشود.

اینورتر فوجی در دو مدل تک فاز و سه فاز در بازار موجود است. مدل تک فاز 230 ولتی این درایو ، از قدرت0.1 تا 2 کیلووات. مدل سه فاز با ورودی 230 ولت و قدرت 0.1 تا 3.8 کیلووات و ورودی توان 460 ولت نیز در محدوده توان 0.4 تا 3.8 کیلووات میباشد. اینورتر فوجی از نوع 3 فاز دارای 5 ورودی میباشد که دیجیتال و دو ورودی آنالوگ میباشد، و همچنین یک خروجی رله، یک خروجی دیجیتال ترانزیستوری کلکتور و یک خروجی آنالوگ میباشد.

اینورتر فوجی

علت محبوبیت اینورتر فوجی نزد مصرف کنندگان وارد شدن در صنعت آسانسور میباشد. تمامی مدل های اینورتر فوجی امکانات و تنوع کارایی بالایی دارند همچنین دارای کیفیت بالایی از نظر ژاپنی ها میباشد. اینورتر فوجی علاوه بر صنعت آسانسور در زمینه گسترده ای از کاربردی های ساده ای مانند پمپ، فن، و بلوور تا کاربرد های پیچیده مانند اکسترودر ، جرثقیل، اره ، رنده و همزن و خردکن مورد استفاده قرار میگیرد.

پمپ وکیوم EPEC

پمپ وکیوم epec کالای وارداتی با برند ایرانی بوده که در صنایع مختلف کاربرد دارد این پمپ وکیوم بدلیل خدمات پس از فروش خوب و گارانتی معتبر به یکی از محبوب ترین برند های معتبر در ایران تبدیل شده است بازرگانی ایپک (epec) وارد کننده و فروشنده انواع پمپ وکیوم تسمه ای ، الکترو پمپ ، وکیوم روغنی ، وکیوم خشک و … میباشد.

برای نمونه پمپ وکیوم epec از نوع خشک مجهز به موتور 6/1 اسب بخار و ظرفیت وکیوم آن برابر 23 لیتر بر دقیقه میباشد. از مشخصات مهم این محصول میتوان به بی صدا بودن دستگاه و عدم لرزش دستگاه هنگام کار اشاره نمود. که همین مورد موجب میشود از epec در آزمایشگاه ها و مراکزی با حساسیت بر آرامش بیشتر استفاده شود. پمپ وکیوم خشک epec دارای وزن 3.2 کیلوگرمی میباشد که موجب حمل و نقل آسان پمپ به منطقه مورد نظر میگردد. پمپ های وکیوم epec دارای فیلتر رطوبت گیر هوا و گیج خلا میباشد. گیج خلا وظیفه دارد تا میزان فشار خلا تولید شده توسط پمپ را در لحظه به کاربر نمایش دهد.

سرو موتور DC انواع آن و اجزای تشکیل دهنده سروو DC

زمانی که موتور dc توسط موتوری جداگانه با قطب های آهن ربایی دائم تحریک میشود به این قطغه سرو موتور DC گفته میشود. همچنین اگر یک موتور dc را توسط یک سرومکانیسم کنترل کنیم در حقیقت سرو موتور را بوجود آورده ایم. آرمیچر کنترل کننده اصلی سرو موتور DC میباشد آرمیچر های به کار رفته در سرو موتورها طوری طراحی میشوند که دارای مقاومت زیادی باشند به همین علت از نشانه های گشتاور سرعت خطی بودن آن است همچنین شیب آن منفی نسبتا زیاد میباشد.

انواع سرو موتور DC

سرو موتور DC شنت ، جداگانه محرک ، مغناطیسی داکت ، فاقد تراش و ….

این موتورها که از آنها به نام سرو موتور یاد میشود در کارکردشان دارای ویژگی های متفاوتی است به طور مثال سرعت شفت یا سرعتی شفت با آن می چرخد براساس تعداد دور در دقیقه محاسبه میشود.

اجزا تشکیل دهنده

این اجزا بر اساس نوع نیاز و طراحی میتوانند متفاوت باشند یرای نمونه بعضی از موتور dc گیربکس ندارند. اجزای تشکیل دهنده سرو موتور : قاب بیرونی ، موتورdc ، چرخدنده ها، شفت خروجی ، پتانسیومتر، سیم های سیگنال و تغذیه ، مدار های الکترونیکی و بازوهای سرو

کاربرد سرو موتور

امروزه این سرو موتور dc عملکردی بالا در لیگ های مختلف ربوکاپ مانند ربات های خانگی ، ربات های امداد و نجات، ربات های مین یاب و خصوصا لیگ ربات های فوتبالیست انسان نما میباشد. همچنین این سرو موتور dc دیجیتال در پروژه های مختلف علمی پژوهشی کاربرد های بسیاری دارد. از دیگر کاربردهای سرو موتور dc میتوان به ماشین های کنترلی اسباب بازی، cd player ، dvd player ، دستگاه پرینت و چاپ و تنظیم آنتن اشاره نمود.

مقالات مرتبط:

ترمز الکتروموتور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.