اینورتر خورشیدیوسیله ای که برای مصرف کاربر جریان مستقیم برق را (DC) را به جریانی که متناوب (AC) است ، تبدیل می کند اینورتر نام دارد. در یک اینورتر خورشیدی مبدل های برق از قسمت اصلی سیستم هستند و به صورتی عمل می کنند که برق DC تولید شده را به AC تبدیل می کنند.

در سیستم های خورشیدی میتوان هر مبدل برقی را مورد استفاده قرار داد؟

نظر به اینکه مبدل برق جریان مستقیم DC را به جریان متناوب AC تبدیل می کند، پاسخ این است که می توان هر مبدلی را برای سیستم های خورشیدی استفاده کرد اما باید این نکته را در نظر داشت که این نوع اینورتر ها باید یکسره در حال کار باشند باید از اینورتری که مرغوب و مناسب است در ترمز الکتروموتور استفاده شود. پس استفاده از مبدل های ارزان قیمت موجود در بازار که عموما برای مسافرت ها و کمپ ها استفاده می شود و از اجناس نامرغوب با ارزش پایین ساخته می شوند استفاده نکنید.

اینورتر خورشیدی و انواع آن از نظر وضعیت اتصال به شبکه

اینورتر ها در سیستم های خورشیدی همانند قلب سیستم میباشند. مخصوصا در سیستم های شبکه و نیروگاه های خورشیدی انتخاب درایو مناسب اهمیت بالایی دارد. اینورتر های خورشیدی شبکه از برند های معروف در فروشگاه صنعت ترمز موجود است. همچنین اینورترهای مستقل نیز با کیفیت و معتبر موجود است که البته قیمت نسبتا بالایی در مقایسه با نمونه های چینی دارند. اگر به دنبال محصولی شناخته شده، با کیفیت و با قیمت مناسب هستید، سری به فروشگاه توان صنعت بزنید. ما اکثر اینورترهای خورشیدی معروف و با کیفیت را در فروشگاه عرضه می کنیم. جهت اطلاع از قیمت ها و کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما تماس بگیرید تا در کمترین زمان ممکن اطلاعات مورد نیاز را در اختیارتان قرار دهیم.

گیربکس وسیله ای می باشد که به انسان ها کمک کرده تا در انجام فعالیت های سنگین صنعتی که به مصرف انرژی بسیار زیادی نیاز دارند، بتوانند کم ترین انرژی و کار را مصرف نمایند و بنابراین در بسیاری از هزینه ها، صرفه جویی کنند. به گیربکس در صنعت، جعبه دنده نیز گفته می شود و کار اصلی آن را می توان ایجاد گشتاور (نیروی لازم برای چرخاندن محور را گشتاور می نامند.) درون موتور هایی که به آن ها کوپل می شود، دانست.

نحوه ی شکل دهی به چرخ دنده های انواع گیربکس صنعتی

چرخ دنده ها در گیربکس صنعتی مهم ترین عامل ایجاد گشتاور می باشند. در هنگام تنظیم اولیه و نحوه ی قرار گیری چرخ دنده ها نسبت به یکدیگر می توان از روش های مختلفی نظیر ریخته گری با قال دائم، ریخته گری ماسه ایی، ریخته گری پوسته ایی، ریخته گری دقیق، ریخته گری گریز از مرکز، ریخته گری تحت فاشر، روش متالوژی پودری و … استفاده کرد.

لزوم استفاده از چرخ دنده ها در گیربکس های صنعتی
همانطور که در بالا بدان اشاره کردیم، گیربکس ها مجموعه ایی از چرخ دنده ها می باشند. معمولا این چرخ دنده ها را برای کاربرد های مختلفی از قبیل همزمان سازی حرکت، افزایش یا کاهش دادن سرعت محور، تغییر جهت چرخش محور، انتقال حرکت گردشی از یک محور به محوری دیگر، در ساختمان گیربکس استفاده می نمایند.

چرا در انواع گیربکس، چرخ دنده ها را به صورت دندانه دار طراحی می کنند؟
طراحی چرخ دنده ها ی گیربکس بصورت دندانه دار علل گوناگونی دارد و سبب بهبود عملکرد آن می شود. از جمله این علل می توان به موارد زیر اشاره کرد. وجود دندانه روی چرخ دنده ها باعث جلوگیری از لغزش آن ها شده و در نتیجه محور های متصل به یکدیگر از طریق چرخ دنده ها، می توانند همزمان با یکدیگر چرخش داشته باشند.

با استفاده از تقسم کردن تعداد دنده های یک چرخ بر چرخ دیگر می توان به سادگی نسبت دو چرخ دنده را بدست آورد. از آنجاییکه نسبت چرخ ها توسط دندانه هایشان کنترل می گردد، بنابراین با وجود دندانه ها می توان از خطاهای کوچکی که در مراحل اولیه ی تولید چرخ ها به وجو آمده اند، چشم پوشی کرد.

مقالات مرتبط:

آشنایی با نحوه ی عملکرد پیستون در موتور دیزل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *